Lucrurile pe care nu le spui se pierd

Scris în categoria (culoare) de ines în data de 16-03-2009

Tăguit aşa : , , ,
1 Steluţă2 Steluţe3 Steluţe4 Steluţe5 Steluţe (3 voturi, media: 5.00 din 5)
Loading ... Loading ...

Ba nu. Nu se pierd. Se transformă în atitudini faţă de aceia cărora ar fi trebuit să le spui şi nu le-ai spus. Trecând peste situaţiile în care vrei să spui lucruri frumoase, dar nu ai curaj, cred că, totuşi, cele mai multe sunt situaţiile în care ai vrea să spui lucruri mai puţin plăcute, dar te abţii.

Well… mergând mai departe pe această idee, mi se tot învârt în cap diferite replici pe care niciodată în viaţa mea nu le voi spune acelora cărora chiar trebuie să le spun. Totuşi, pentru că ele trebuie să iasă cumva în lume, o să le pun aici, pe blog. Aşa… pentru defrustrare. Dacă vă daţi seama care le sunt destinatarii, vă rog să ţineţi pentru voi :) :

1. Înainte să te apuci să urli la oameni, poate că ar trebui să te mai uiţi şi la tine şi să-ţi dai seama că, pentru greşelile oamenilor ălora, ai şi tu o vină. Mare.

2. Habar n-ai pe ce lume trăieşti, nu ştii să fixezi nişte obiective şi nu conştientizezi priorităţile. Aşa că ceea ce o să urmeze ar trebui să nu te mire.

3. Dacă tot nu-ţi place de mine şi, de fiecare dată când ai ocazia, le spui altora cât de incompetentă sunt, măcar fă-mi favoarea de a nu-mi mai rânji prietenos atunci când ne vedem.

4. Îţi stă părul ca dracu’. Să nu cumva să ai impresia că arăţi bine. Îţi stă ca dracu’.

5. Ai faţă de pechinez. Mai ales acum, de când te-ai tuns. Pechinez.

6. Poţi să-ţi bagi tonul ăla de superioritate în fund. Şi, dacă tot eşti acolo, poate reuşeşti să-ţi scoţi şi băţul ăla atât de bine înfipt.

7. Nu ştiu cum naiba am putut să-mi imaginez că eşti un om pe care să mă pot baza.

8. Seminarul pe care îl ţii este inutil. În afară de faptul că nu învăţ nimic nou, conţinutul lui nu se potriveşte cu titlul lui. Şi, dacă tot ţi-ai luat angajamentul de a veni în faţa studenţilor, te rog eu să-ţi faci un plan de seminar şi să încerci să nu mai tremuri.

9. Esti unul dintre cei mai dobitoci bărbaţi pe care i-am cunoscut eu vreodată în viaţa mea şi nu dau doi bani pe tine, deşi eşti în vârstă şi, teoretic, ar trebui să fii respectat. Şi stai liniştit şi nu-mi mai zâmbi politicos, ştiu ce părere ai despre mine :-j .

10. Călca-te-aş cu maşina :D

11. Faci o grămadă de greşeli gramaticale iar faptul că refuzi să le corectezi atunci când ţi se atrage atenţia nu te face rebelă.

Mai sunt multe altele. Dar probabil că v-am dat idei, aşa că vă aştept şi pe voi să completaţi.

S-ar putea să-ţi mai placă şi:

Comentarii:

COMENTEEEEZI? comenteaza

CommentLuv Enabled

Comments links could be nofollow free.

pr.uaic.ro
Evenimente Iasi, Articole legate de Iasi, Interviuri Iasi
prezervative.us