Link your business: ce (nu) mi-a plăcut
Scris în categoria (viziune) de ines în data de 27-03-2009
Tăguit aşa : asteptari, link your business
Ca orice ieşean cu tangenţe în domeniul online şi care se respectă
, ieri am fost la Link Your Business.
În ciuda acelora care se aşteptau să li se deschidă cutiile craniene şi să li se toarne acolo informaţii nemaiîntâlnite şi nemaiauzite până atunci, precum şi scamatorii care să le asigure calea către succesul în online, eu aş putea să mă declar mai luminată în anumite privinţe.
Ceea ce mă face să cred că ignoranţa-mi în domeniu s-ar putea să fie mai propunţată decât mă aşteptam; lucru care nu mă deprimă, ci mă face să înţeleg că tre să mă mai documentez. But enough about me.
Ce mi-a plăcut:
1. Prezentarea lui Krumel, prezentare cu puternice tente edificatoare în creierul Inesului, faptul că a vorbit degajat şi structurat, faptul că a ştiut ce informaţii să accentueze şi ce nu şi, mai ales, modalitatea în care a închis gurile acelora care aveau o treabă cu preţurile şi care nu reuşeau să înţeleagă că, pentru a afla nişte preţuri, este nevoie de un alt cadru, unul care să nu implice utilizarea unui microfon.
2. Prezentarea lui Oliviu Matei. Pentru că a fost făcută într-un mod profesionist.
3. Faptul că s-a sesizat o evoluţie foarte mare a abilităţilor de public speaker ale lui Ciprian (comparativ cu IMTO) ![]()
4. Faptul că Cristian Ignat spune „clici” în loc de „click-uri” ![]()
5. Modalitatea în care Adi a încurajat întrebările.
Ce nu mi-a plăcut:
1. Că unii dintre speakeri ori au fost foarte emoţionaţi, ori îşi făcuseră prezentarea în grabă, ori nu ştiu care este motivul, dar mi-au creat senzaţia că ieri au vorbit pentru prima dată în public. Ceea ce mă face să mă gândesc dacă aşa arăt şi eu în faţa studenţilor ![]()
2. Că Adi nu a profitat într-un mod mai creativ de slide-ul cu „amantul”.
3. Că unii dintre cei din sală, prin faptul că insistau atâta să afle preţuri, au creat impresia că au venit la Link your business ca să descopere marele secret de afaceri.
4. Nu mi-a plăcut de mine. Se pare că durerea de cap mă face nesociabilă ![]()
Cam atât. Aştept cu interes următorul eveniment.












Mersi fain de participare, e important ca oamenii din Iasi sa stie ca avem ieseni bun in online si ca afacerile pe online pot aduce profit.
Sint deacord cu ce ai scris, e un motiv in plus spre a imbunatati urmatoarele evenimente.
Uneori arati asa in fata studentilor dar asta arata ca esti om si nu robot. Nu-ti fa griji. Ia-o ca pe o asigurare de la unul mai batran in bransa.
Ultima postare de la Monoranu-Clicknet si proverbialul “daca”!
Merci, Mono. Adevarul este ca am nevoie de “asigurari” din astea din cand in cand pentru a ma mai opri din paranoia
[...] Ines – http://blogdepierdutvremea.com/2009/03/link-your-business-ce-nu-mi-a-placut/ [...]